Hospodářská komora odměnila 250 nejlepších absolventů středních škol a učilišť z celé České republiky titulem Absolvent 2019. Byli mezi nimi také vítězové soutěže o nejlepší samostatnou odbornou práci, na níž Hospodářská komora spolupracovala s Národním ústavem pro vzdělávání. 

Slavnostní ocenění absolventů proběhlo v sobotu 19. října 2019 v Lichtenštejnském paláci. Kromě prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého se ho zúčastnil i premiér Andrej Babiš a místopředseda vlády Karel Havlíček. Hospodářská komora projektem Absolvent podporuje již 24 let odborné vzdělávání v České republice a pomáhá zároveň firmám, jimž chybí schopní absolventi.

Premiér v úvodu zdůraznil, že vyznamenaní studenti mají před sebou skvělou budoucnost. Jistě pro ně bude prospěšné, když také vyrazí na zkušenou do zahraničí, ale měli by se pak zase vrátit domů a využít tu své zkušenosti. Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý k tomu dodal: „Studenti, které jsme vyznamenali, se nemusí obávat o svoji budoucnost na pracovním trhu… Pro firmy je uchazeč o zaměstnání s komorovým oceněním zárukou nejen praktických dovedností, ale i ochoty se dále rozvíjet, což je v dnešní době největší přidaná hodnota při uplatnění na pracovním trhu.“

Premiér Andrej Babiš pak osobně předával certifikáty první části oceněných absolventů, mezi nimiž bylo také 28 autorů samostatných odborných prací. Tyto práce připravují žáci třetích ročníků v patnácti oborech a specializacích. Při jejich přípravě mají možnost prokázat, že jsou velmi dobře odborně připraveni a přitom také umí samostatně a kreativně využít podstatné informace k tématu.

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání | © 2019 Všechna práva vyhrazena
Textová verze | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti

Evropská unie logoEvropské strukturální fondy logoMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy logo